Home / Kişiler / Akif Mustafa Koçyiğit Kimdir ?

Akif Mustafa Koçyiğit Kimdir ?

 

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yürütülen operasyonlar çerçevesinde Twitter fenomeni ve devletin üst kademesinin bilgilerini sızdıran kişinin kullandığı Fuat Avni takmi ismiyle ülke gündeminde yer edinen kişinin Başbakanlık ek binasında görev yapan ve Bilişim dairesinin en üst makamlarında bulunan, Veri Toplama Merkezi İstihbarat Şefi Akif Mustafa Koçyiğit olduğu düşünülüyor.

Akif Mustafa Koçyiğit isminin arama motorlarında neredeyse linkedin hesabı dışında başka hiç bir bilginin yer almaması dikkat çeken bir diğer unsur.

Gerek bulunduğu makam gereği gerek Fetö terör örgütüne olan yakınlığı nedeniyle şüpheleri üzerine çeken Akif Mustafa Koçyiğit ‘in Fuat Avni olduğu iddia ediliyor. 20 Temmuz 03.00 sularında yapılan operasyonla gözaltına alınan Akif Mustafa Koçyiğit’in beraberinde bilgi sızdırılmasına yardımcı olduğu öne sürülen 9 mühendiste göz altına alındı. @fuatavni_f hesabından atılan son tweet’te  “Bu hikayenin sonu asla unutulmayacak. Narsist’in düşüşü en tepeden olacak. Ona inananlar, onunla aynı sonu yaşayacak.” sözleri yer aldı.

fuat_avni_1

Milliyet’te yer alan habere göre akşam saatlerinde Fuat Avni’nin isminin açıklanacağı ifade ediliyor.

Hakkında admin

Daha Fazla Biyografi

ali koç kimdir, ali koç eşi kimdir, ali koç serveti nekadar, ali koç serveti, ali koç kaç yaşında, ali koç kaç doğumlu

Ali Koç Kimdir ve Serveti Nedir?

Ali Koç Kimdir ve Serveti Nedir? Ali Koç eşi ile nerede tanıştı ve ne zaman …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir