Akif Mustafa Koçyiğit Kimdir ?

0

 

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yürütülen operasyonlar çerçevesinde Twitter fenomeni ve devletin üst kademesinin bilgilerini sızdıran kişinin kullandığı Fuat Avni takmi ismiyle ülke gündeminde yer edinen kişinin Başbakanlık ek binasında görev yapan ve Bilişim dairesinin en üst makamlarında bulunan, Veri Toplama Merkezi İstihbarat Şefi Akif Mustafa Koçyiğit olduğu düşünülüyor.

Akif Mustafa Koçyiğit isminin arama motorlarında neredeyse linkedin hesabı dışında başka hiç bir bilginin yer almaması dikkat çeken bir diğer unsur.

Gerek bulunduğu makam gereği gerek Fetö terör örgütüne olan yakınlığı nedeniyle şüpheleri üzerine çeken Akif Mustafa Koçyiğit ‘in Fuat Avni olduğu iddia ediliyor. 20 Temmuz 03.00 sularında yapılan operasyonla gözaltına alınan Akif Mustafa Koçyiğit’in beraberinde bilgi sızdırılmasına yardımcı olduğu öne sürülen 9 mühendiste göz altına alındı. @fuatavni_f hesabından atılan son tweet’te  “Bu hikayenin sonu asla unutulmayacak. Narsist’in düşüşü en tepeden olacak. Ona inananlar, onunla aynı sonu yaşayacak.” sözleri yer aldı.

fuat_avni_1

Milliyet’te yer alan habere göre akşam saatlerinde Fuat Avni’nin isminin açıklanacağı ifade ediliyor.

Share.

About Author

Yorum yap