Home / Kişiler / Erol Olçak Kimdir ?

Erol Olçak Kimdir ?

1963 senesinde Çorum’da dünyaya gelen Erol Olçak İstanbul Üniversitesi Estetik ve Sanat Tarihi bölümünden mezun olan Reklamcı Erol Olçak 1987 yılında Arter Reklam Ajansı’nı kurdu ve reklamcılık mesleğine başladı.

1980’li yıllarda Erol Olçak tarafından kurulan ve 1985 yılında Rekpa, 1988 yılında ise Ajans E ismi ile yer aldı. 1998 senesinde yenilenen kurumsal kimliği ile Arter Advertising adı ile yoluna devam etti. 1980’li yıllardan bu güne kadar kazandığı birikim, deneyim ve hiç kaybetmediği inancı sayesinde önemli projelere imza attı.

Hem uluslararası hem de yerel markalara hizmet veren Arter, siyasal iletişim alanında dünyanın en büyük ajanslarından biri. Günümüzde pazarlama iletişiminin tüm alanlarında faaliyet gösteren Arter Advertising, uluslararası reklamcılık ilkelerinden vazgeçmeden, yerel düşünceyi de asla göz ardı etmeden çalışmalarına devam ediyordu.

Reklamcı Erol Olçak bir çok kişisel aday için seçim kampanyası yaptı. 1987 yılında Mehmet Ali Şahin için yaptığı çalışmalar bunlardan birisi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte çalışmalar yürüttü.

1999 yılı seçimlerinde Doğru Yol Partisi genel seçim kampanyasını yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluş çalışmalarında Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma teklifini kabul etti. Kurulduğu günden bu yana Adalet ve Kalkınma Partisinin siyasi iletişim çalışmalarını yürütüyordu.

Ak Parti isiminin konulmasından parti kuruluşuna kadar bir çok konuda etkin oldu. Ak Parti’nin yerel ve genel bütün seçim kampanyalarını yönetti.

15 Temmuz 2016 yılında Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik yapılan darbe girişimine yönelik halkın müdahalesine katılan ve Fetö/Pdy terör örgütünün darbe girişimine engel olmak üzere boğaz köprüsüne giden 161 kişi ile birlikte Reklamcı Erol Olçak ve oğlu açılan ateşler sonucu hayatını kaybetti.

Kocatepe Camii’nde Cumhurbaşkanı ve devlet erkanının katıldığı törende cenaze namazı kılındı..

Hakkında admin

Daha Fazla Biyografi

ali koç kimdir, ali koç eşi kimdir, ali koç serveti nekadar, ali koç serveti, ali koç kaç yaşında, ali koç kaç doğumlu

Ali Koç Kimdir ve Serveti Nedir?

Ali Koç Kimdir ve Serveti Nedir? Ali Koç eşi ile nerede tanıştı ve ne zaman …

2 comments

  1. Şehidimizin mekanı cennet olsun

  2. Beğeniyorum bu adamı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir