; charset=UTF-8" /> Esra Erol Kimdir? – Kimdirhayati.net
Türkiye nin En Büyük Biyografi Sitesi

Esra Erol Kimdir?

Rate this post
banner
Rate this post

Esra Erol kimdir, İstanbul Eyüp de dünyaya gelen Esra Erol 12 Mayıs 1982 doğumludur. Annesinin adı Necla Kaymakçı Erol ve babasının adı Seyfi Erol. 5 kız kardeşi olan Esra Erol 3.kardeştir. Kardeşlerinin ismi Pervin Erol, Eda Erol, Filiz Erol, Bihter Erol. İstanbul doğumlu olan güzel sunucu aslen Sinopludur. Esra Erol 1.66 cm boyunda güzel bir hanım efendidir.

Esra Erol Kimdir?

Babası emniyet mensubudur ve bu sebeple bir çok yer değiştirmiştir. Esra Erol’un babası Polistir. Lise dönemi sonuna kadar Kütahya da bulunmuştur. Lise döneminden sonra Açık Öğretim Fakültesini mezun olarak diplomasını almıştır. Diksiyon konusunda eğitim alan Esra Erol Maltepe Üniversitesinden sonra Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümünde iyi bir eğitim süreci geçirmiştir.

Esra Erol Yayın Hayatı

Esra Erol bir çok kanalda sunuculuk görevi yapmıştır. Esra Erol Kütahya Destan Tv de yayınlanan Tatlı Cadı programı kariyerine başlamıştır. İlk adından söz ettirdiği program Turkuaz programı olup daha sonrasında evlilik programı ile adını yaygınlaştırmıştır. İlk yaptığı evlilik programı Flash TV de olmuştur. Flash TV de yaptığı program adı ise Desti İzdivaç adındadır.

Flash TV de bir müddet yayınlanan bu program daha sonra Star TV ekranlarına geçmiştir. Bir süre burada devam ettikten sonra Atv ekranlarına geçiş yapan Esra Erol ” Esra Erol da Evlen Benimle ” isimi ile programına devam etmiştir. Gündüz kuşağında iyi bir reyting yakalayan Esra Erol en sık izlenen programlar arasında kendisine yer bulmuştur.

Esra Erol bazı dizi ve filmler de rol almıştır. Bunlar arasında,

2004 yılında Knal 7 de yayınlanan Kalp Gözü ve Show TV için yapılan  Cennet Mahallesi

2005 yılında Başkan ve Tuzak Dizisi

2009 yılında Kanal-I-Zasyon

2010 yılında Kamerayla İzdivaç

2012 yılında Alemin Kralı yılbaşı özel konuk oyuncudur.

Esra Erol evliliği

2 Temmuz 2010 yılında Ali Özbir ile evlenmiş ve bu evlilikten 1 yıl sonra erkek çocukları olmuştur. Şuan 2 erkek çocuğu vardır.Halen Atv ekranlarında yayın hayatına devam eden Esra Erol izdivaç programları arasında en çok takip edilen yayın olarak dikkat çekmektedir.

 

Güzel sunucuya başarılarının devamı diliyoruz.

0

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...