Türkiye nin En Büyük Biyografi Sitesi

Kim Jong-un Kimdir? Kim Jong-un Kaç Yaşındadır?

Rate this post
banner
Rate this post

Kim Jong-un Kimdir? ve Kaç Yaşındadır? Dünyanın en genç lideri olan Kim Jong-un ne zaman Kuzey Kore devlet başkanı olmuştur. kimdirhayati.net sitemizden detaylı biyografi bilgilerine ulaşabilirsiniz.  Kim Jong-un eşi kimdir ve ne iş yapmaktadır? Kuzey kore başkanı kimdir ve kaç yaşındadır? Kim Jong-un ve Trump görüşmesinde neler olacak ?

Kim Jong-un Kimdir?

Kim Jong-un 8 Ocak 1983 yılında doğmuştur. (Kim Jong-un 34 yaşındadır ) Bazı Japon kaynaklarına göre İsviçre’de bir okulda eğitimini tamamlamıştır. Ünlü lider Kim Jong-un 2012 yılında yayınlanan belgelere göre 1991 ve 1992 yıllarında İsviçre’de yaşadığı ispatlanmıştır. 17 Aralık 2011 tarihinde Kim Jong-un Kuzey Kore devlet başkanlığı görevine gelmiştir. Şu anda hala görevi başında olan Kim Jong-un bu sıralar ABD ile yaşadığı füze gerginliği nedeniyle oldukça popüler olmuştur.

Kim Jong-un nerelidir

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Kimdir?

Sınırları tamamen dışarıya kapalı olan Kuzey Kore’nin nasıl bir yer olduğu yada nasıl bir güce sahip olduğu çok fazla bilinmemektedir. Daha önce çıkan haberlere göre vatana ihanet suçu işleyen amcası ve 5 yardımcısını 3 gün aç bırakılan yaklaşık 120 köpeğe yedirdiği söylenmektedir. Dünyanın en genç lideri olma özelliği taşımaktadır. Bu da hırs anlamına gelen saç modelini kullanmasına neden olmuş gibi görünüyor.

Kim Jong-un Kimdir?

Kim Jong-un Eşi Kimdir?

Bu saç modelini ülkede sadece kendisinin kullanabildiği söylenmektedir. Ünlü lider doğum günü kutlamalarında resmi tatil ilan ediyor. Oldukça ilginç kurallara sahip bir ülkenin genç bir lideridir ve peynire olan düşkünlüğü yakın çevresi tarafından anlatılmaktadır. Ayrıca dünya liderlerinden kendisini ayıran diğer bir özellik ise herhangi bir askeri geçmişinin olmamasıdır.

Kim Jong-un Kaç Yaşındadır?

Kim Jong-un eşinin eski bir şarkıcı olduğu söylenmektedir. Temmuz 2012 evlenen Kim Jong-un eşi düzgün bir fiziğe sahip ve oldukça güzel bir kadın olduğu söylenmektedir. Kominist rejimle yönetilen ülkede bilinmeyen veya yanlış bilinen bir çok bilgi yer almaktadır.

Bu günlerde en çok konuşulan ise yapılan nükleer denemelerdir. Uzun menzilli nükleer füze denemeleri dünyada neredeyse bir depreme neden oldu diyebiliriz. ABD başta olmak üzere Japonya ile de ilişkilerini tamamen koparan ünlü lider Japonya’yı tamamen yok edeceğini ve ABD’ye cehennemi yaşatacağını iddia etmektedir. Kim Jong-un bir kızının olduğu da söylenmektedir.

0

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...