Home / Şarkıcılar / Koray Avcı Kimdir?

Koray Avcı Kimdir?

1 Ocak 1990 yılında aslen  Erzincan’ın Tercan ilçesinden olan Koray Avcı Ankara’da doğup büyümüştür.Bir konserinde Ankara’nın Çinçin mahalesinde doğduğunu söylemiştir.Küçük yaşlarda müzik ve resime ilgisi olsa da ailesi onu ilim irfan sahibi olmasını ister ve onu pozitif bilim alanında ilerlemesinde ısrar ederler.

Bu ısrarlar sonucunda derslerine  yoğunlaşan Koray Avcı Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde Fizik bölümünü kazanarak müzikten uzaklaşmıştır.Muğla’da üniversiteye giderken arkadaşı Osman Arslan ile  Acun Ilıcalının sunduğu “Yetenek Sizsiniz Türkiye” programına katılmıştır.Yarışmada beatbox ve Volkan Konak taklidi yaparak 2.tura kadar gitmişlerdir.

Muğla’da istediği hayatı bulamayan Koray Avcı’nın hayatını değiştiren olay ise sokaklarda gitar çalan arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesiydi.Muğla’da okul bitene kadar sokak başlarında o gitarist arkadaşı ile şarkı söylemeye başlarlar.

2012 yılına okul bittikten sonra Muğla’dan ayrılıp Ankara’ya tekrar dönen Koray Avcı hiçbir yer kabul etmez ve sahneye çıkamaz. Sahnelere çıkamadığı için bu sefer Ankara sokaklarında şarkı söylemeye başlar.İnsanların kalabalık olduğu yerlerde şarkılarını söylerek Ankara’da küçük dinleyici kitlelerine ulaştı.Ünlü olmasında önemli bir yeri olan metroda şarkı söylerken bir genç tarafından videoya alınıp Youtube gibi video paylaşım sitelerinde paylaşarak milyonlarda kişinin tanımasında yardımcı oldu.daha sonralarda çeşitli videolarak çekerek sosyal medya da fenomen biri haline geldi.

Koray Avcı genellikle Volkan Konak’tan Karadeniz Türküleri söylediği için çoğu insan onu Karadenizli sanmaktadır.Şarkılarının arasında şiirler okuyarak insanları kendine hayran bırakmıştır.İnsanlar tarafından tanındıktan sonra gerek Yurtiçinde gerekse Yurtdışında çeşitli konserler verdi.Dinleyiciler kendine has yorumu ve tarzı için Koray Avcı’yı sesi güzel adam lakabını taktılar.

Yılda yaklaşık 200’ün üzerinde konser veren Koray Avcı,yolunun kesiştiği Dokuz Sekiz Müzik’in sahibi olan Ahmet Çelenk ile müzik yapmaya karar verirler ve 28 Ağustos 2015 yılında “Aşk ile” isimli ilk solo albümünü yayınlar.Albümü çıktığı günden beri uzun günlerdir ilk sırada yer alır. Ve böylece parlak bir geleceğe adım atar.

24 Haziran 2016 yılında aynı müzik şirketiyle “Sonra Dersin ki” adlı ikinci albümünü piyasaya sürdü.Bunların yanı sıra tekrardan sınava girip Çankaya Üniversitesi Mimarlık bölümünü kazandı ve hala eğitim hayatına devam etmektedir.

Koray Avcı – Hoşgeldin 

Hakkında admin

Daha Fazla Biyografi

edip cansever hayatı,edip cansever şiirleri,edip cansever kimdir,edip cansever biyografisi

Edip Cansever Kimdir (Biyografisi)

Edip Cansever Kimdir ve nerelidir? Ünlü şair Edip Cansever kaç yılında ve nasıl ölmüştür? Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir