; charset=UTF-8" /> Lady Gaga Kimdir ve Kaç Yaşındadır (Biyografisi)
Türkiye nin En Büyük Biyografi Sitesi

Lady Gaga Kimdir ve Kaç Yaşındadır (Biyografisi)

Rate this post
banner
Rate this post

Lady Gaga Kimdir ve Kaç Yaşındadır (Biyografisi) hakkında bilgi almak ve Lady Gaga sosyal medya hesapları ve takipçilerini öğrenmek için yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Lady Gaga Kimdir ve Kaç Yaşındadır (Biyografisi)

Lady Gaga kimdir ünlü yıldızın gerçek adı Stefani Joanne Angelina Germanotta olan Lady Gaga nın doğum tarihi ve yaşı ise  28 Mart 1986’da Yonkers, New York‘ta, İtalyan bir baba ve Yunan bir anneden oluşan bir aileden dünyaya gelmiştir. ABD’li şarkıcı, söz yazarı ve müzisyendir.

Lady Gaga Kimdir

4 yaşında piyano çalmaya başladı ve piyano ile ilk bestesini 13 yaşında yaptı. 14 yaşına geldiğinde gece kulüplerinde canlı performans vermeye başlamıştı. 11 yaşında iken Manhattan’daki Juilliard School’na gönderildi, daha sonra Convent of the Sacred Heart adlı Katolik okuluna devam etti. 17 yaşında, New York Üniversitesi’nin Tisch School of the Arts bölümüne girerek dünya üzerinde sadece yirmi kişinin sahip olabildiği, erken kabul edilme hakkını kazandı. Burada müzik eğitimi alarak sanat, din, sosyal bilimler ve siyaset hakkında denemeler yazarak söz yazarlığı yeteneğini geliştirdi.

Lady Gaga Kaç Yaşında

Bir süre sonra Lady Gaga bu okuldan ayrılarak müzik kariyerine odaklanmayı tercih etti. Kariyerinin ilk yıllarında striptiz kulüplerinde “go-go” dansı yaptı. New Kids On The Block, Pussycat Dolls gibi grupların arkasında dans etme fırsatı buldu. 2008 yılında Lady Gaga, Los Angeles’a yerleşti.19 Ağustos 2008 tarihinde “The Fame” adını taşıyan ilk stüdyo albümsa sürede 2 milyon kopyanın üzerinde sattı. Onu meşhur eden şarkısının adı Beautiful Dirty Rich idi. New Kids on the Block ve Pussycat Dolls gruplarının konser turnelerinde açılış sanatçısı olarak konserler veren sanatçı, 2009’un başında The Fame Ball Tour adındaki kendi turnesini başlattı. 2009’un dördüncü çeyreğine gelindiğinde Gaga, ikinci stüdyo albümü “The Fame Monster”ı yayımladı. Albümünün başarısı sayesinde Lady Gaga, The Monster Ball Tour adlı ikinci turnesini başlattı.

Lady Gaga Nerelidir

Şarkıcının toplam 5 Grammy Ödülü ve 2 Guinness rekoru bulunmaktadır. Tarzını oluştururken kendisine David Bowie, Queen, Michael Jackson ve Madonna’yı örnek aldığını söyleyen Lady Gaga, Donatella Versace’yi ise ilham perisi olarak adlandırıyor. Çılgın şarkıcının kamuoyunu şaşırtan bir diğer açıklaması ise cinsiyetiyle ilgili. Bir dönem hermafrodit yani çift cinsiyetli olduğunu belirten sanatçı buna karşılık her zaman kendisini kadın gibi hissettiğini söylüyor. Söylediği şarkılar kadar teatral sahne şovu, shock art diye tabir edilen sahne performansları, kendi tasarladığı kostümleri de çok dikkat çekti.

Lady Gaga Gerçek Adı Nedir

Rock ve Pop müzik kadar tiyatroyu da çok sevdiği için sahne şovunun hiçbir zaman müziğinin gerisinde kalmasını istemiyordu. Müzikle tiyatroyu nasıl bir araya getirebileceğini David Bowie ve Queen konserlerini izleyerek öğrendi. Queen klasiği Radio Gaga’dan esinlenerek sahne ismi olarak Lady GaGa’yı seçti. 2011 yılında 53. Grammy Ödüllerinde Lady Gaga 3 ödüle aday gösterilmiş ve üçünü de almıştır. Lady Gaga‘nın 2011’e kadar dünya çapında 24 milyondan fazla albüm satışı ve 65 milyondan fazla tekli satışı bulunmaktadır.

Lady Gaga Takipçileri ve Sosyal Medya Hesapları

Haziran 2010’da yayımlanan Forbes dergisine göre dünyadaki en güçlü ve etkili 100 ünlü arasında gösterilen  Lady Gaga sosyal medya hesapları ayrıca Twitter’da 22 milyon, Facebook’ta ise 50 milyonu aşan takipçi sayısıyla yaşayan insanlar içinde bu sosyal ağlarda en çok izleyicisi olan kullanıcı olmuştur. 2010 Haiti depremi’nin ardından ortaya çıkan seferberlik sırasında Lady Gaga turnesi kapsamındaki 24 Ocak konserinin tüm gelirlerini Haiti’ye aktarmıştır. Bağışlanan miktar ise 500.000 doların üzerindedir.

0

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...