Home / Siyasetçiler / Meral Akşener Kimdir?

Meral Akşener Kimdir?

18 Temmuz 1956 yılında İzmit’in Gündoğdu ilçesinde doğan Meral Akşener’in babasının adı Tahir Ömer ,Annesinin ismi ise Sıddıka’dır.Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversite’si Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde bitirmiştir. Marmara Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktarasını  tamamlamıştır.

Siyasi kariyerine başlamadan önce Yıldızi,Kocaeli,Marmara Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.En son görevi ise Kocaeli Üniversite’sinde İnkilap Tarihi Bölüm Başkanlığıdır.

İlk siyasi hayatına DYP(Doğru Yol Partisi)’nde Kadın Kolları Başkanı olarak başladı.1995 Yılında TBMM Türkiye Genel Seçimlerinde DYP İstanbul Milletvekili olarak meclise girdi.2007 ve 2011 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul milletvekili olarak tekrar mecliste görev aldı.Geçtiğimiz 1 Kasım seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili adayı olarak gösterilmedi.

Milletvekili gösterilmeyen Meral Akşener 30 Kasım 2015 tarihinde yaptığı basın açıklamasında kurultay talebinde bulunmuş fakat MHP genel merkezi bu kararı kabul etmediklerini bildirmiştir.

Habertürk’ün yapmış olduğu habere göre MHP disiplin kurulunca Meral Akşener’i Devlet Bahçeli’ye “Baş Paralelci” deme gerekçesiyle Milliyetçi Hareket Partisinden ihraç ettiğini duyurmuştur.Bu konu ile alakalı sözlü ya da yazılı savunma yapıp yargıya taşıcağı beklenmektedir.

Hakkında admin

Daha Fazla Biyografi

Mevlüt Uysal kimdir, Mevlüt Uysal kaç yaşındadır, Mevlüt Uysal nerelidir, Mevlüt Uysal memleketi, Mevlüt Uysal biyografisi

Mevlüt Uysal Kimdir ve Kaç Yaşındadır? Görevi Nedir?

Mevlüt Uysal Kimdir ve Kaç Yaşındadır? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal kaç yaşındadır? Başakşehir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir