Türkiye nin En Büyük Biyografi Sitesi

Mevlüt Uysal Kimdir ve Kaç Yaşındadır? Görevi Nedir?

Rate this post
banner
Rate this post

Mevlüt Uysal Kimdir ve Kaç Yaşındadır? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal kaç yaşındadır? Başakşehir Belediye Başkanı Uysal siyasete ne zaman başlamıştır? Mevlüt Uysal biyografisi ve bilinmeyen tüm yönleri için sitemizden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mevlüt Uysal Kimdir ve Kaç Yaşındadır?

Mevlüt Uysal Kimdir ve kaç yaşındadır sorularının cevabını öğrenmek için sitemizi takip edebilirsiniz. Mevlüt Uysal 1966 yılında Antalya’da doğmuştur. İstanbul Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Mezuniyetten sonra avukatlık mesleğini icra ettiği yıllarda siyasete de giriş yapmıştır. Üniversite yıllarından itibaren ülke ve toplum sorunları ile yakından ilgilendi, siyasi ve sosyal çalışmaların içerisinde aktif olarak bulundu. Okulu bitirdikten sonra başladığı serbest avukatlık mesleğini icra ederken bir taraftan da aktif siyasetle uğraştı.

mevlut uysal kimdir

Mevlüt Uysal Kimdir?

AK Parti’nin kurulması ile birlikte Küçükçekmece İlçe Teşkilatı kurucu başkanı oldu.Hatice Uysal ile evli ve 4 çocuk babası olan Mevlüt Uysal İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine aday gösterilmiştir. İlk olarak 2009 yılında yerel seçimlerde başkan adayı olmuştur.

Bu seçimlerde Başakşehir belediye başkanı olarak büyük bir başarı elde ederek başkanlık görevine başlamıştır. 2014 seçimlerde ise ikinci kez belediye başkanı seçilmiştir. Bütün siyasi kariyerine Ak Parti ile devam eden Mevlüt Uysal başarılı kariyerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam edecek gibi görünüyor.

0

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...