; charset=UTF-8" /> Orgeneral Hulusi Akar Kimdir ve Nerelidir ?
Türkiye nin En Büyük Biyografi Sitesi

Orgeneral Hulusi Akar Kimdir ve Nerelidir ?

Rate this post
banner
Rate this post

Orgeneral Hulusi Akar Kimdir ve Nerelidir ? sorusunun cevabı ve bir çok bilgi için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Orgeneral Hulusi Akar maaşı ne kadar ? Orgeneral Hulusi Akar kaç yaşındadır, Orgeneral Hulusi Akar Nerelidir ? Orgeneral Hulusi Akar ailesi hakkında biyografi sitemizden bilgi alabilirsiniz.

Orgeneral Hulusi Akar Kimdir ve Nerelidir ?

Orgeneral Hulusi Akar kimdir 1952 yılında Kayseri’de doğdu. 1972 yılında Kara Harp Okulu’ndan 1973 Yılında Piyade Okulu’ndan mezun oldu. 1980 yılına kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı çeşitli birliklerde takım komutanlığı yapan Orgeneral Akar 1982 yılında Kara Harp Akademisi’nden mezun olmuştur.

Ardından kurmay subay olarak 7’nci Piyade Alayı’nda Karargâh Bölük Komutanlığı, 12’nci Piyade Tümen Komutanlığı’nda Lojistik Şube Müdürlüğü, Genelkurmay Genel Sekreterliği’nde Plan Subaylığı, Kara Harp Akademisi Öğretim Üyeliği, Güney Avrupa Müttefik Kuvvetleri Karargâhı (Afsouth Napoli/İtalya) İstihbarat Başkanlığı’nda İstihbarat Subaylığı, Kara Kuvvetleri İstihbarat Başkanlığı’nda İstihbarat Şube Müdürlüğü, Kara Kuvvetleri Genel Sekreterliği’nde Plan Subaylığı, Genelkurmay Başkanlığı’nda Özel Kalem Müdürlüğü ve Bosna-Hersek Türk Görev Kuvveti Komutanlığı görevlerini yürüttü.

Orgeneral Hulusi Akar Kimdir ve Kaç Yaşındadır

Hulusi akar maasi

1998 yılında tuğgeneralliğe terfi etti. Tuğgeneral rütbesi ile 51’inci İç Güvenlik Piyade Tugay Komutanlığı ve Güney Avrupa Müttefik Kuvvetleri Karargâhı (Afsouth Napoli/İtalya) Plan Prensipler Başkanlığı görevlerinde bulundu, 2002 yılında tümgeneralliğe terfi etti. Tümgeneral rütbesi ile Kara Harp Okulu Komutanlığı ve Kara Harp Akademisi Komutanlığı görevlerini yürüttü, 2007 yılında korgeneralliğe terfi etti.

Orgeneral Hulusi Akar Kimdir ve Maaşı Nedir

Korgeneral rütbesi ile Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı ve 3’üncü Kolordu Komutanlığı görevlerinde bulunduktan sonra, 2011 yılında orgeneralliğe terfi etti. Orgeneral rütbesi ile Genelkurmay 2.Başkanlığı Görevini yürüttü 2013 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevine atanmıştır. 2015 yılı Ağustos ayındaki Yüksek Askeri Şura’da Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirilmiştir. Şule Akar ile evli olan Orgeneral Hulusi Akar’ın iki çocuğu var ve İngilizce biliyor.

Hulusi Akar Kimdir, Hulusi Akar nerelidir, Hulusi Akar kaç yaşında, Hulusi Akar maaşı, Hulusi Akar biyografisi

0

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...