Home / Siyasetçiler / Rasim Acar Kimdir?

Rasim Acar Kimdir?

Rasim Acar, 1976 yılında İzmir‘de dünyaya gelmiştir.İlk ve orta öğrenimini İzmir’de bitirdikten sonra 1993 yılında İstanbul Teknik üniversitesi (İTÜ)Yabancı Diller Bölümünde ingilizce Hazırlık öğrenimine başladı. 1999 yılında İstanbul Teknik üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını, İTÜ Bilişim Enstitüsü’nde “inşaat Yönetiminde Bilişim” Yüksek Lisans Programını tamamladı.

Eğitimini tamamladıktan sonra meslek hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü’nde başladı. Burada üç sene ulaşım planlaması üzerine çalıştıktan sonra kendi şirketini kurarak serbest şehircilik hizmetleri vermeye başladı.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) Kongre üyesi olan Rasim ACAR, Halen İstanbul çevre Konseyi genel Sekreter Yardımcılığı ,İstanbul Semtleri Moderatörlüğünü yürütmektedir. Şehir Plancıları Odası İstanbul şubesi 8. devre idare Kurulu üyeliği yapan Rasim ACAR birçok kuruluşta üyeliği bulunmaktadır.

Rasim Acar, 2014 yılında MHP‘den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu.

Hakkında admin

Daha Fazla Biyografi

Mevlüt Uysal kimdir, Mevlüt Uysal kaç yaşındadır, Mevlüt Uysal nerelidir, Mevlüt Uysal memleketi, Mevlüt Uysal biyografisi

Mevlüt Uysal Kimdir ve Kaç Yaşındadır? Görevi Nedir?

Mevlüt Uysal Kimdir ve Kaç Yaşındadır? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal kaç yaşındadır? Başakşehir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir