; charset=UTF-8" /> Şehit Ömer Halisdemir Kimdir ve Tüm Hayatı
Türkiye nin En Büyük Biyografi Sitesi

Şehit Ömer Halisdemir Kimdir ve Tüm Hayatı

Rate this post
banner
Rate this post

Türkiye’nin en büyük biyografi sitesi olarak bu yazımızda size kahraman Şehidimiz Ömer Halisdemir kimdir ve hayatındaki tüm başarıları ve hayallerini anlatıyoruz. 15 Temmuz gecesi darbeci Semih Terzi’yi Özel kuvvetler komutanlığına sokmayarak öldüren ve şerefiyle 30 kurşunla şehit olan Ömer Halisdemir’in okul yıllarından askerlik hayatına kadar olan tüm yaşantısını ve hayallerini sizinle paylaşıyoruz. Hepimize kahramanlığıyla örnek olan ve çok zorlu bir hayatın içerisinden gelen Şehit Ömer Halisdemir kimdir ? Hayalleri nedir?

Şehit Ömer Halisdemir Kimdir ve Tüm Hayatı

15 Temmuz gecesi ülkemizin kaderini değiştiren Şehit Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir 42 yaşında Özel Kuvvetler Komutanlığında vücuduna aldığı 30 kurşunla şehit olmuştur. Ömer Halisdemir 1974 yılında Niğde’nin Bor ilçesinde doğmuştur. Şehit Halisdemir’in okul yılları maddi sıkıntılarla geçmiştir.

Niğde Endüstri Meslek Lisesinde Makine bölümünde eğitimini sürdürmek için her gün yaklaşık 50 km yol kateden şehidimizin hayatı bir çok zorluklarla geçmiştir. Tüm sıkıntılara rağmen okul hayatını tamamladıktan sonra ise bir süre Bor ilçesinin Çukurkuyu köyünde çobanlık yapmıştır. Hayallerini gerçekleştirmek için 1993 yılında askerlik görevini yapmak üzere teslim oldu.

Türkiye'nin en büyük biyografi sitesi olarak bu yazımızda size kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir kimdir ve hayatındaki tüm başarıları ve

Şehit Ömer Halisdemir Hayatı

Şerefiyle taşıdığı üniformayı ilk kez 1993 yılında giydi ve bir daha hiç çıkarmadı. Askerliğini tamamladıktan sonra ise Uzman Çavuş olarak görevini sürdürmeye devam etti. Uzman Çavuş rütbesinde iken 1996 yılında Özel Kuvvetler Komutanlığına geçiş yaptı. 1999 yılına gelindiğinde ise astsubaylığa terfi etmeye hak kazandı. Bu arada Şehit Halisdemir’in eşi Hatice Halisdemir ile yaptığı evlilikten 2 çocuğu olmuştur. Kahraman şehidimiz özel kuvvetler komutanlığı bünyesinde yurt içinde ve yurt dışında bir çok başarılı görevde yer almıştır.

Özel kuvvetler komutanlığında geçirdiği 20 yılın ardından arkadaşları onu gözü kara, tam bir görev adamı, cesur ve yorulmazdı şeklinde yorumlamaktadırlar. Halisdemir’in en büyük hayallerinden birisi de doğduğu topraklara bir ev yaptırarak emekliliğini burada geçirmekti. 4 Temmuzda hayalini kurduğu evinin temellerini attırdı. Ancak 15 Temmuz gecesi tüm hayallerini bir kenara bırakarak üniformasında göğsündeki ay yıldızlı bayrağının şerefini yere düşürmedi ve Özel kuvvetler Komutanı Zekai Paşa’dan aldığı emir üzerine hiç düşünmeden darbeci hain Semih Terzi’yi öldürerek 30 kurşunla şehit edildi.

0

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...