; charset=UTF-8" /> Sonya Beytuşi Kimdir? – Kimdirhayati.net
Türkiye nin En Büyük Biyografi Sitesi

Sonya Beytuşi Kimdir?

Rate this post
banner
Rate this post

İran‘da dört yıldan bu güne kadar düzenlenen özel bir güzellik yarışmasında İran güzeli seçilen Sonya Beytuşi bu sene Vietnam’da yapılacak olan “2017 Miss Grand ınternational” yarışmasında İran’ı temsil etmek istediğini söyledi.

Kuzey Irak  Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani’ye yakınlığıy laisimlendirilen Rudaw’da yer alan  habere göre; Beytuşi iran hükümetinin bu tür yarışmalara izin vermediğini belirterek “2014’te Şadi Osman seçilmiş, ‘Miss Grand ınternational’ yarışmasına da katılmıştı. Hiç bir sorunda çıkmadı.Tüm iran beni güzellik kraliçeleri olarak görüyor” dedi.

Sonya Beytuşi “Kainat Güzellik Yarışması’nda mayo giyilmesi şartı var . Siz de mayo giyecek misiniz?” sorusuna “Hiç şüphesiz bu yarışmaya katılanlar yarışmanın şartlarını da kabul etmeleri gerekiyor. Bende giyeceğim. 125 ülke  katılıyor buraya. Ve tüm yarışmacı kızların hepsi mayo giyecek. Bu kuralı nasıl değiştirebilirim?” diye yanıt  verdi.

İran’da bugüne kadar kendisine hiç problem  çıkarılmadığını söyleyen Sonya Beytuşi “hiç bir yanlış yapmadım ki bana  problem  çıkartılsın. İran’da siyasete karışmadığınız sürece kimse size karışmıyor. Yapılan yarışma da Tahran’da düzenlendi ve yalnızca  kadınlar izleyici olarak katıldı” ifadelerini kullandı.

İran’da güzellik yarışması yapılmadığı için bazı İranlılar sahip olduğunuz tacın resmiyeti   bulunmadığı söyleniyor sorusuna ise şöyle cevap verdi; “Bu yarışmayla ilgili hiç bir kuşku bulunmamaktadır. Aynı zamanda Doğru İran Hükümeti bu tür yarışmalara izin vermiyor.Lakin bir organizasyon firması son 4 yıldır özel bir şekilde uluslararası niteliklerle bu yarışmayı düzenliyor” dedi.

5870b02518c77328acbfdf3b 180837image1

0

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...